Çalışan Memnuniyetini En Çok Düşünen Şirketler

Çalışan Memnuniyetini En Çok Düşünen Şirketler

İnternet girişim firmalarının yaygınlaşmaya başlamasından sonra iş veren ve çalışan konseptleri değişmeye başladı. Patronlar artık “Lider” olmaya başladı
1/28/2017 5:21:43 PM tarihinde eklendi ve 1055 kez görüntülendi.

Çalışan Memnuniyetini En Çok Düşünen Şirketler

ilanlarda.com; İnternetin bu kadar ön plana çıkmasının asıl sebeplerinden bir tanesi sürekli kendini geliştiren sektörlerden olmasıdır. Girişimde bulunan ve dünyada herkes tarafından bilinen internet girişimcilerin başarısının arkasındaki gerçek neden firmaların çalışanlarına sunduğu imkanlardır.

ilanlarda.com;İnternet girişim firmalarının yaygınlaşmaya başlamasından sonra iş veren ve çalışan konseptleri tamamen değişmeye başladı. Çünkü asıl başarının çalışanın motivasyonu olduğunu kanıtlamış oldu. Bu firmalar. Patronlar artık “Lider” olmaya başladı ve hızlı gelişmenin farkına vardı.

Google

“Çalışanlarına çok iyi imkanlar sağlayan firmalar” cümlesini duyunca genel kitlenin aklına ilk gelen firma Google’dır! Herkesi imrendirecek bir ofis ortamına sahipler. Sektörden olan olmayan bütün herkesin Google’da çalışmak isteyeceği kesindir.

Bu firma çalışanları için elinden gelen bir çok şeyi yapıyor. En iyi yemekler, kendi bünyesindeki spor salonu, çamaşırhane, kuaför, oyun alanları ile çalışanlarına harika  bir çalışma ortamı sunuyor ve bunların tamamı kendi çalışma alanları içinde ücretsiz. Çalışanlarına yıllık 10.000 $’a kadar öğrenim kredisi sunuyor. Seyahate çıkmak isteyen çalışanına  kendi bünyesinde araç yıkama, yağ değişimi ve yine kendi bünyesinde çocuklu çalışanları için çocuk bakımı ve yardım hizmeti de sunuyor.

Google’ın teknoloji devi olmasının en büyük nedenlerinden bir tanesinin uyguladığı bu politika olduğu nettir.

                 ilanlarda.com

Yorumlar